Remontēt

Mums bieži nākas uzklausīt viedokļus un strīdus un dažkārt arī pašiem piedalīties sarunās, kurš instruments labāks, kurš sliktāks. Balstoties uz 20 gadu pieredzi dažādu rokas elektroinstrumentu remontā, gribas skart vienu instrumentu īpatnību.

REMONTĒT

Lai cik arī drošs nebūtu instruments,ar laiku tas var molietoties, vai pad dažos gadījumos – salūzt.Pretējā gadījumā mūsu darbnīcas pakalpojumi nebūtu pieprasīti.Pie mums nes ļoti dažādus instrumentus, padomju, Eiropas,amerikāņu. Pat elektrodzinējus, kas izgatavoti pagājušā gadsimta Trīsdesmitajos gados. Amerikāņu ražotos instrumentus, kas paredzēti 120 V sprieguma tīklam, parasti lūdz pārveidot uzz 220 V.

Dažiem instrumentiem rezerves daļas var brīvi pasūtīt.Dažiem instrumentiem var izremontēt tikai elektrisko daļu, bet mehānisko – diemžēl nē. Izgatavotāju atbalsta trūkuma dēļ, Latvijā iegādāties reduktora zobratus, korpusu vai vadības elektroniku dažiem pilnīgi pieklājīgiem instrumentiem Latvijā nav iespējams.

Šajā apskatā mēs pastāstīsim par dažu marku instrumentu remontiespējamības dažādām niansēm:

  • Elekriskās daļas remonts ( elektrodzimēja rotors un stators, elektronika)
  • Mehāniskās daļas remonts ( korpuss, reduktora zobrati, mehānika)

REBIR

Icon 01Sāksim ar vienu no remontam pakļautiem instrumentiem Latvijā. Visa rūpnīcas līnija remontējas ļoti labi un remonta izmaksas ir vienas no mazākajām. Rezerves daļas var nopirkt bez problēmām. Sarežģītas elektroniskās shēmas rūpnīcas produkcijā netiek izmantotas.zobrati,skriemei siksnas, korpusi – viss tiek izpildīts no kvalitatīviem materiāliem. Instrumenti tika izgatavoti rūpnīcā Rēzeknē un tiem bija ļoti laba izgatavošanas kvalitāte. Pēc tam, kad ražošana tikā pārcelta uz Ķīnu, instrumentu kvalitāte nedaudz pasliktinājās, tomēr palika pietiekoši augstā līmenī.Tā kā instrumenti tika izgatavoti pēc padomju standartiem ar pietiekošu izturības rezervi, to īpatnība ir nedaudz paaugstināts svars attiecībā pret līdzīgiem citu izgatavotāju paraugiem.Šim rādītājam ir nozīme, kad instruments tiek lietots pilnu darba dienu. Ķīnā izgatavotais instruments kļuva vieglāks un sāka līdzināties citu izgatavotāju analogiem instrumentiem.

BOSCH

Icon 02Šīs markas instruments sen parādījas Latvijas tirgū un ļoti labi padodas remontam. Gan mehāniskā gan elektriskā daļa. Visu cieņu kompānijai – rezerves daļas var nopirkt visai instrumenta līnijai.Kompānija diezgan aktīvi ievieš savos instrumentos elektroniskās vadības shēmas, kas paaugstina komfortu strādājot ar instrumentu un nedaudz samazina uzticību.Toties remonta izmaksas diemžēl liek vēlēties labāko.Dažas rezerves daļas instrumentam nāk komplektācijā – vesels bloks. Un Lietotājām bieži vien nākas maksāt nevis par vienas detaļas nomaiņu, bet par vesela bloka nomaiņu.Instrumenta izgatavošanas kvalitāte ir pietiekoši augsta . Kompānija tiecas nodalīt līniju profesionālam darbam no līnijas sadzīves lietošanai.Izgatavošanas kvalitāte un cena šīm līnijām ievērojami atšķiras. Tam vajadzētu pievērst uzmanību!

METABO

Icon 03Šīs kompānijas instruments var lepoties ar augstu izpildes kvalitāti un pakļaušanos remontam. Instruments no Metabo ir labākais no vidējās cenu kategorijas gan profesionālajai gan sadzīves lietošanai. Kompānija ražo gan nedārgu instrumentu bez dažādām ekstrām , gan instrumentus , apgādātus ar elektroniskajiem vadības blokiem.Visas rezerves daļas jebkuram produktam var atrast Latvijā. Tūkums remontam ir tas, ka dažas rezerves daļas tiek piedāvātas komplektētas – vesels bloks. Un nākas maksāt nevis par vienas detaļas nomaiņu, bet par vesela bloka nomaiņu.

MAKITA

Icon 04Kompānija MAKITA ļoti aktīvi un mērķtiecīgi iekaro elektroinstrumentu tirgu.Ja agrāk šīs kompānijas instruments bija visai reta parādība Latvijā, tad tagad šo instrumentu līnija ir pārstāvēta ar ļoti bagātīgu izvēli, kā arī ar servisu.Un šīs kompānijas instrumenti pārstāv ļoti plašu cenu diapazonu.Remontiespēja šīs līnijas instrumentiem ir ļoti augsta.Jebkuru rezerves daļu vai elektronisko bloku bez problēmām var pasūtīt un nomainīt. Kompānijas instrumenti tiek izgatavoti no jaunās paaudzes materiāliem un ir vieni no vieglākajiem.Tāpat kompānija praktizē kit-komplektu pārdošanu. Tas ir, kad instruments tiek pārdots kopā ar skrūvgriežiem, uzgriežnu galviņam un citu aprīkojumu čemodāniņā.

KRESS

Icon 04Kompānijas instrumenti ir domāti profesionālam darbam. Šīs kompānijas instruments var lepoties ar augstu izpildes kvalitāti un pakļaušanos remontam. Visas rezerves daļas var pasūtīt un problēmas ar rmontu nerodas. Instrumenta izplatība Latvijā ir diezgan zema.

SKIL

Icon 04Kompānija SKIL Stingri atdala sadzīvē lietojamo instrumentu līniju no līnijas profesionālam darbam.Lietojot šis kompānijas instrumentus to vajag ņemt vērā.Instrumenta izpildes kvalitāte ir ļoti augsta.Bet izturības pakāpe sadzīvē lietojamajiem instrumentiem ir zemāka, nekā profesionālajam darba domātajiem.Remontiespēja visiem līnijas instrumentiem ir augsta. Latvija ir izplatīts sadzīvē lietojamais instruments.

HITACHI

Icon 04Kompānija HITACHI Latvijas tirgū tiek pārstāvēta arļoti lielu visdažādāko instrumentu klāstu. Ierobežojumu starp līnijām gan sadzīves, gan profesionālajiem instrumentiem nav.Asortiments pakāpeniski pāriet no nedārgiem sākuma kategorijas in strumentiem uz augstākas cenas līmeņa profesionālajiem agregātiem.Remontiespēja pietiekoši augsta.Rezervju daļu piegāde Latvijā ir sakārtota.

DREMEL

Icon 04Kompānija DREMEL piesder BOSCH un pelna īpašu uzmanību.Viņa ir slavena ar lieliskiem miniatūriem instrumentiem mākslinieciskiem darbiem (moldings, gravēšana u.t.t).Instruments ir ļoti kvalitatīvs un pietiekoši dārgs.Bet kompānijas instrumentu remontiespēja ir augstā līmenī.Ar rezerves daļām remontam problēmas nepastāv.

HILTI

Icon 04Kompānijas HILTI instrumenti izsauc neviennozīmīgu reakciju. Ļoti kvalitatīvs augstas klases profesionālais instruments ar neticami saaugstinātu cenu.Ši kompānija viena no pirmajām Sāka ieviest savos instrumentos elektroniskās atslēgas pret zādzību, ar iespējamu darba laika kontroli.Apšaubāmas instrumenta priekšrocības. Izņemot morālo gandarījumu – labuma nekāda. Bet trūkums – ļoti dārgs remonts.Instrumenta elektriskās un mehāniskas daļas remonts parasti problēmas nesagādā,kaut arī instrumenta iekšējā konstrukcija atšķiras ar nelielu „samākslotību”Tāpat arī rezerves daļas šiem instrumentiem ir komplektācijā – vesels bloks un lai nomainītu vienu detaļu ir jāiegādājas detaļu bloks.Instrumenta atbalsts šiem instrumentiem Latvijā pagaidām ir tikai oficiālajiem pārstāvjiem.Tāpēc remontēt instrumentu nākas tur kur tās ir,nevis kur ērtāk (ģeogrāfiski) un remonta izmaksas ir ļoti augstas.

NO NAME

Icon 04Cik bieži jums nākas urbt caurumus , lai pakārtu plauktiņu? Jautājums, protams, ritorisks. Tomēr jautājums rodas, kad skaties uz atsevišķiem elektroinstrumentiem, pamazām apzinoties, ka tie nav telefona numuri, pa kuriem tos var pasūtīt, bet to cenas.Ja jūs neesat profesionāls sarkankoka galdnieks, celtnieks vai atslēdznieks, Jums nakas urbt kaut ko reizi gadā pie sevis mājās, tad jums nav obligāti jāpērk dārgu profesionālu instrumentu. Mums bieži atnes urbjus, kuru remonts izmaksā divas reizes dārgāk nekā to cena.Jā, jā, nebrienieties!Ir pat pietiekoši pieklājīgi atklāti-ķīniešu instrumenti ar aizdomīgiem nosaukumiem, kuru cena nepārsniedz 20 €. Var nopirkt , tautā sauktu par „bolgarku” vai figūrzāģi par 18-20 €. Vai urbi par 12 €. Un tāds urbis to arī maksās! Gan labā, gan sliktā vārda nozīmē.Strādāt profesionāli ar tādu urbi vai figūrzāģi neizdosies. Bet izurbt vai izzāģēt kaut ko reizi vai divas gada laikā saimniecībā – noteikti izdosies.Tas labā vārda nozmē.Ja nepārslogo šādu instrumentu, tas mierīgi var nokalpot ne vienu vien desmitgadi.Tomēr dzelzsbetona sienā ar tādu urbi neieurbsi.Sliktā nozīmē tāda instrumenta remontspēja līdzinās nullei.Ne rezerves daļu, ne rentablitāte.

ОСТАЛЬНЫЕ

Icon 04Latvijas tirgū pašlaik ir ļoti liela instrumentu izvēle.Ir atklāti neveiksmīgi populāru zīmolu instrumenti, ir ļoti veiksmīgi nezināmu instrumentu paraugi, kas ļauj strādāt gandrīz profesionāli.Jebkura instrumenta elektriskā daļa praktiski par 99% ir remontējama (izņemot elektroniskos blokus). Bet mehāniskā daļa – ne vienmēr.Vecam instrumentam, kur izgatavots 20-30 gadus atpakaļ, iegādāties rezerves daļas mehāniskās daļas rmontam ir diezgan sarežģīti. Ja jūsu instrumentam, kas izgatavots 10-20-30 gadus atpakaļ izgājis no ierindas dzinējs, tad tas ir remontējams. Ir lielisks sen aizmirsta ražotāja instruments, kurš pēc remonta jums ar godu kalpos vēl daudzus gadus.


PADOMS
Pērkot jaunu instrumentu, noteikti painteresējieties dažās remontdarbnīcās par iespējamo jūsu instrumenta remontu.